Tóth László pontszerző hetedik helyen ért célba Monzában

A Bhaitech Racing 20 éves magyar versenyzője a 16. rajtkockából vágott neki a 30 perc+1 körös viadalnak, és a startnál azonnal két pozíciót jött előre.

Az első körben történt baleset miatt a pályára hajtott a biztonsági autó, amely néhány perccel később útjára tudta engedni a mezőnyt, ekkor Tóth a 10. helyen száguldott.

A magyar pilóta végig harcban volt a 8-10. helyért, az utolsó két körre feljött nyolcadiknak, és remek védekezéssel megtartotta ezt a pozíciót. A futam után a hetedikként záró cseh Petr Ptaceket megbüntette a versenybíróság, így Tóth lett hivatalosan a hetedik, és ezzel hat pontot szerzett.

Tóth László hetedik lett a Formula Renault Európa-kupa szezonnyitó versenyhétvégéjének szombati, második futamán.A…

Közzétette: MNASZ – 2020. július 13., hétfő