Nyír1 Baja versennyel folytatódott a Magyar Terep-Rally Országos Bajnokság

A Nyír1 Baja versennyel folytatódott a Magyar Terep-Rally Országos Bajnokság, a nagykállói tereprallye viadal FIA CEZ Zóna futam is volt egyben.

A négy országból érkezett mezőny összesen 265 km-en mérte össze erejét az elmúlt hétvégén. A versenyt Miroslav Zapletal nyerte, a Gyimóti Péter – Horváth Mira kettős előtt.

A T1-es kategóriában a Lónyai Pál – Horn Albert páros fért fel a dobogóra, a másodikok lettek.

T2-ben a Major Gábor – Varga Gábor kettős lett a második.

A T4-es kategóriát az összetettben is remekül szereplő Gyimóti Péter – Horváth Mira páros nyerte.

A hazai tereprallye idény augusztus elején folytatódik a HunGarian Bajával, ami hosszú évek óta tagja a világkupa-versenynaptárának. A nemzetközi versenyt – amire a sportág legjobbjait várják a szervezők – augusztus 5-8. között rendezik meg Várpalota központtal.

Látható, hogy a hazai Terep-Rallye újjáéledni kezdett az idei évben, hiszem, hogy az irány jó és a további munka még nagyobb sikereket fog hozni.

Gratulálok minden versenyzőnek és csapatnak! A szervezők és a szakág nagyszerű munkája ismét egy remek versenyt hozott!