Michelisz megnyerte a főversenyt

Magyar szempontból remekül zárult az FIA WTCR Túraautó Világkupa csehországi hétvégéje az Autodrom Most pályán.

A vasárnapi első versenyen Michelisz Norbert több helyet javított rajthelyéhez képest, ám a verseny után sajnos megbüntették, így a 15. helyen értékelték.

A második versenyen a pole-ból indult – hisz megnyerte az időmérő edzést – a Zengő Motorsport pilótája, a spanyol Azcona, de az első kanyarban átvette a vezetést Michelisz.

Azcona a célig üldözte, de megtartotta a vezetést és megszerezte idei első győzelmét.

Tassi Attila számára nem volt eredményes a csehországi hétvége, mindkét versenyen kiesett.

Boldizs Bence az első futamon 14., a második futamon 13. lett, így dupla pontszerzéssel zárta a világkupa idei ötödik hétvégéjét.