Image attachmentImage attachment

MNASZ

18 hours ago

MNASZ

A III. Rally Hungary-t a szinte végig vezető helyen autózó Nikolay Gryazin - Konstantin Aleksandrov páros érkezett elsőként célba, 37 másodperccel megelőzve a második helyen célba érő és a Magyar OB értékelést is megnyerő Mads Østberg - Torstein Eriksen kettőst.

Később a Gryazin - Aleksandrov páros 15 perc időbüntetést kapott, mivel nem állt meg a Herczig Norberték baleseténél. Az orosz páros a büntetést elfogadta, óvással nem élt. Így az Mads Østberg - Torstein Eriksen kettős nyerte a III. Rally Hungary-t.

A legjobb magyar páros a harmadik helyen záró (OB 2. hely) Hadik András - Kertész Krisztián, akik ezzel a 2021-as bajnoki címet is megszerezték.

Legnagyobb riválisuk, a Csomós Miklós - Nagy Attila kettős egy defekt után jelentős hátrányt próbáltak az egész versenyen ledolgozni, de ez végül nem sikerült, az OB értékelésben negyedikek lettek a harmadikként záró Klausz Kristóf - Csányi Botond páros mögött. Csomósék ezzel az eredménnyel a bajnoki második helyet szerezték meg.

Az ERC2-ben ifj. Érdiék kiestek, Juhász Csaba - Bencs Zoltán kettős a hatodik lett.

ERC3-ban a legjobb magyar helyezést a László Martin - Berendi Dávid páros érte el, a hatodikok lettek.

Az ORC abszolút értékelését a Bertalan Márton - Mózes Máté kettős nyerte. A Historic futamot a Wirtmann Ferenc - Kerekes József páros nyerte.

További eredmények: bit.ly/3jzyoBr

Kommentek a Facebookon

Mire kapta Gryazin a 15 perc büntetést?

19 hours ago

MNASZ

Gratulálok a Hadik András - Kertész Krisztián párosnak a 2021-es Rally OB bajnoki címhez. Az FIA ERC mezőnyében is helyt álltak, az élmezőnyben versenyeztek végig. ... Még többKevesebb

20 hours ago

MNASZ

A III. Rally Hungary utolsó gyorsasági szakasza élőben a Rallye Rádió csatornáján.

Video image

Majdnem időterv szerint 😮 csúszás történt?

Még több

Oláh Gyárfás

Nagy gratula Magyarok! 🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺

Azért ez a győzelem egy kitartó munka eredménye. Gratulálok!

szép volt srácok

Gratulálok!

Gratulálok 🏆🥇👏🔝🏅. A szervezés viszont egy nagy.. Jövőre remélem hogy nem ezek szervezik.

Gratulálok 🏆🥇👏🏅

Gratulálunk 🏁

Kratula

Ehhez lehet a rendezéshez már nem annyira

Gratulálok

Gratulálok mindenkinek! (kivétel a szervezés, mert az sajnos katasztrófa volt)

Nekik lehet gratulálni. Bezzeg a szervezésnek egyáltalán nem. Nem lennék meglepve ha jövőre nem lenne megtartva ez a futam ily módon

Mi meg neked Oláh Gyárfás az újabb "keleti" sikerhez! Valahogy így kell elkergetni az FIA-t olyan messzire ahonnan vissza sem néznek, nemhogy mégegy ERC-t menedzseljenek ide..

Gratulálok nektek

Gratulálok a dobogós párosoknak! Külön öröm számomra, hogy az első és a második helyezést borsodi pilóták szerezték meg.👏

Gratulálok!

View more comments

3 days ago

Elkezdődött. Harmadszor egyhuzamban nálunk szerepel a Rally Európa-bajnokság. Talán az eddigi legerősebb élmezőny és úgy tűnik az eddigi legjobb körülmények várják majd a nézőket. Gyönyörű tájainkat láthatja az egész világ és remélem hasonlóan lélegzetelállító versenyt hoz a harmadik Rally Hungary.
Szorítsunk a magyar indulóknak, sok sikert kívánok nekik!
Hajrá Rally Hungary, Hajrá Magyarok!
Rally Hungary * FIA ERC

4 days ago

Lehet Forma-1-es világbajnoka Magyarországnak? Beszélgettünk a magyar autósport jövőjéről, a tehetségekről, arról, hogyan juthat el valaki a királykategóriáig.
A Szélárnyék adásának vendége voltam.Legújabb adásunkban Oláh Gyárfás volt a vendégünk, a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség elnöke.

Beszélgettünk a magyar autósport jövőjéről, a tehetségekről, arról, hogyan juthat el valaki a királykategóriáig. Ezen kívül szó volt a hétvégén megrendezésre kerülő Rali EB fordulójáról és persze a Forma-1 mellett se mehettünk el szó nélkül, hiszen Gyárfás benne van az izraeli tehetség Roy Nissany menedzsmentjében is, akikkel közös cél eljuttatni egy F1-es üléshez az ifjú tehetséget.

Tartsatok velünk! Izgalmas lesz!

Műsorvezetők: Szabó Balázs és Takács Áron

Vendég: Oláh Gyárfás

YouTube: youtu.be/rrWoW90kPew

Spotify: open.spotify.com/episode/5BRzoAoDyEeFQe8cEYMpjh?si=yU2WUm7IS5OVWyZH47QrkA

iTunes: podcasts.apple.com/hu/podcast/lehet-forma-1-es-vil%C3%A1gbajnoka-magyarorsz%C3%A1gnak-besz%C3%A9l...

Google Podcast: podcasts.google.com?feed=aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy81Y2EyN2M5OC9wb2RjYXN0L3Jzcw%3D%3D&episode=YmQ...

A Szélárnyék adásának vendége voltam.

4 days ago

A hivatalos sajtótájékoztatóval megkezdődött a III. Rally Hungary programja. Tegnap a versenyzők hangolódtak a hétvégére egy hivatalos teszttel Miskolcon, holnap pedig elkezdődik az idei magyar Rally EB futam!

2015-ben, első megválasztásomkor az volt a célom, hogy méltó szintre emeljük a hazai autósportot, és olyan pozícióba helyezzük , mint amilyenben bármely másik magyar sikersportág van. Úgy gondolom, hogy ebben a tekintetben révbe értünk, méltó és fix helye van a magyarországi futamnak a Rally Eb versenynaptárában, az új promóter, a Magyar Autó-Motorsport Fejlesztési Ügynökség, a HUMDA segítségével pedig új alapokra tudtuk helyezni a verseny jövőjét is, nyugodtan gondolkodhatunk a hosszú évekre szóló szerződéshosszabbításban. Külön köszönetet szeretnék mondani kiváló házigazdánknak Nyíregyházának és dr. Szabó Tündének, aki mindig támogatja a magyar autósport fejlődését.

Minden készen áll a hétvégére, és a verseny mellett én azon fogok dolgozni, hogy a nemzetközi szövetséggel egyeztetve az itteni Eb-futam jövőjét biztosítani tudjuk.
A hétvégén már eldőlhet az Európa-bajnoki cím sorsa, de az országos bajnokságban mindenképpen győztest avatunk vasárnap este. Hajrá Magyarok !

6 days ago

Örömmel fogadtam a híreket, beszámolókat az idei második önálló Rally2-es futamról, mely ebben a viszontagságosan induló évben egy rally ünneppé vált Kazincbarcikán.

Ez fontos volt a versenyzőknek, a szövetségnek, a szakágnak és nem utolsó sorban a nézőknek, hogy a Rally2 a megérdemelt helyére kerüljön ismét, a színvonalának megfelelő körülmények közé.

A kölcsönös együttműködés meghozta gyümölcsét, megvan az út amin tovább kell mennünk.

A Kazincbarcika Rally győztese a ifj.Fogarasi Attila - Toloczkó Péter páros lett, ezzel a Rally2 abszolút bajnoki címét is bezsebelték.

Gratulálok minden versenyzőnek, szervezőnek az egész éves munkához, találkozunk 2022-ben, vagy már akár ezen a hétvégén a III. Rally Hungary-n!