Elkezdődött a Historic Rally Európa-bajnokság

Elkezdődött az idei FIA Historic Európa-bajnokság, az első versenyre a Spanyolországban került sor.

A 70. Rally Costa Brava-n két magyar páros állt rajthoz, képviselve a magyar színeket.

A Mekler László – Meklerné Mikó Edit páros végig az élmezőnyben autózott, idén már Lancia 037-el vette fel a küzdelmet az európai mezőnnyel. A futamot a 12. helyen zárták, az E6-os kategóriában a második helyet megszerezve.

A Magoss Péter – Szabó Bence párosnak gondjai adódtak, nem tudták befejezni az első napot, de végül célba értek a rally2 szabályok mellett. Az összesített 46. helyen zárták a versenyt, az E4 kategóriában nyolcadikok lettek.

A bajnokság májusban folytatódik Csehországban, a 30. Historic Vltava Rallye versennyel. A bajnokság negyedik állomása lesz június 23-25 között az 55. Mecsek Rally.